Mobilní verze vrsek.jpg menu

Historie skupiny

Ponurá rozprávka o historii

Brysoft vznik na podzim roku 2001, kdy se spolu poprvé za jistých okolností (o kterých bych se radši blíže nějak moc nerozepisoval) setkali Dj Sowak a Dj Lambert. První nahrávkou, kterou učinili, byla rapová skladba Svatý Václave. - Zpěv Lambert, basy a backlight Sowak. Tato pro historii hudby přelomová záležitost se bohužel ztratila beze stop.. Když si ji Lambert spletl s jinou kazetou a přemazal ji. Krátká ukázka textu: Svatý Václave, vévodo české země, kurva, hajzli, táhněte do prdele, svatý Václave, ochraňuj ny! Záhy po natočení několika dalších nahrávek - např.Greece country - proběhl první koncert. Účastnily se dvě skalní fanynky.. To bylo na jaře 2002. Teď jsme stáli před otázkou, co dál. Dostavila se krize a útlum v tvorbě..

Zlom dlouho nepřicházel, ale nakonec naštěstí přišel. Barbaři. Krutá a nemilosrdná skladba. Původní téma patří Lambertovi, druhé téma vymyslel S. Ukrutný řev barbarů v podání skupiny posunul oblast tvorby až na hranice hard rocku. Po Barbarech přichází podobně tematický song Chlupatej barbar. Následně ale přišla do řad skupiny nyní už jen těžko odůvodnitelná skepse a až do září 2003 se BrySoft nijak výrazněji nezasazoval o žádnou novou skladbu. Ano, toto nezdravě dlouho trvající období patří k temným érám skupiny.

Obnovu přinesl Dj S se svým prvním setem St. Wenceslav. Pak přichází další album s megamixem The Remix. Ovšem! Absolutní bombou s mnoha hity se stalo teprve další album Hettete. Píseň Zhulíme se, zchlastáme se (autor S) se stala legendární hned při své první produkci. Experiment Prase (autor Lambert) se stal taktéž neméně známým a oblíbeným... O velkém zájmu o ně svědčí i to, že o tyto skladby projevil zájem i jistý německý undergroundový nakladatel! Úspěch byl nečekaný a zájem neustával. Nicméně, stinnou stránkou BrySoftu je, že po každém vydání desky se tak nějak stáhne do pozadí a nic jakoby se nedělo. To nastalo i po vydání Hettete. Pouze symbolické nahrávání a neustále odkládané vydání alba Chlupatej barbar, které nakonec nikdy nevyšlo, pozdrželo vývoj skupiny.

V listopadu 2005 přichází zlom. Na literárním čtení v kavárně Étage se stal BrySoft (v programu nedopatřením uvedený jako duo S+B) doslova zjevením. Začaly se hrnout nabídky na vystupování na dalších a dalších akcích, které zčásti bylo nuceno duo S+B (tento název se nečekaně ujal) dokonce odmítat. 11. března 2006 uspořádalo duo S+B samostatné vystoupení, kterým nacpalo club Nocturno k prasknutí. Navíc si poprvé v historii skupiny přizvalo dva hosty, Marka Hona a Norberta Holuba. Potvrdilo se, že S+B se natrvalo uhnízdilo na současné literárně-hudebně-divadelní scéně a je záhodno s ním počítat. V následujícím období pokračovalo duo v rozvíjení své tvorby, která se vykrystalizovala v tyto typy textů: Jednak podivné, rádoby vtipné rýmovačky (zejména mr. S), prazvláštní, smysl nedávající básně (tento celek je vlastní především mistru B), určitý smysl dávající, převážně s ženskou tematikou spjaté, úvahově-poetické celky (mr. S) a konečně tzv. rytmická poezie (mr. S).

Duu S+B se podařilo vytvořit pevnou posluchačskou základnu roztroušenou po celém území ČR. Tím nabyly naše stránky významu a proto jsme se odhodlali k jejich přestavbě do nové avantgardní podoby. V nejbližší budoucnosti chystáme nafotit novou edici fotografií dua, plánujeme nahrávání klasických i nových věcí od S+B, a konečně v S+B Studios všechno spěje ke vzniku prvního videoklipu dua. Dále spolupracujeme s jinými projekty, poslední dobou zejména s projektem Mozkožrouti.

Historické verze stránek Dua S+B

spodek
©S+B & BrySoft 2002-2010 | webdesign by Sova
Partneři: Internetová poradna Jak sbalit holku